Medikal Estetik

Ameliyatsız Yüz Germe

Zaman içinde yer çekiminin de etkisiyle yüzde sarkmalar meydana gelmesi doğal ancak kişinin estetik açıdan hoşnutsuzluğuna yol açabilen bir durumdur. Yüz germe işlemi için cerrahi ve cerrahi olmayan prosedürler uygulanabilir. Ameliyatsız yüz germe son yıllarda popülaritesi giderek artan ameliyatsız yüz estetiği prosedürlerinden biri olma özelliğine sahiptir. 

Başta yaş alma olmak üzere çeşitli nedenler sonucu ciltte ortaya çıkan derin kırışıklıkların, gevşemelerin ve sarkmalar yalnızca kadınlarda değil erkeklerde de estetik kaygıların artmasına yol açabilir. Ameliyatsız yüz germe ya da ip askı ile yüz germe; görünümünün iyileştirilmesini isteyen ancak cerrahi prosedürleri tercih etmeyen kişilerde etkili sonuçlar alınması amacıyla tercih edilebilir. Hasta seçiminin doğru yapılması elde edilecek sonuçların başarısı bakımından son derece önemlidir. Ameliyatsız yüz germe sarkma derecesi hafif ve orta olan, cilt elastikiyeti devam eden hastalarda tercih edilmelidir.

 

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe ya da ip askı ile yüz germe daha genç, güzel ve bakımlı bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerde uygulanabilen bir yöntemdir. Bu yöntemde kullanılan özel ipler cilde kaybettiği esnekliği geri kazandırmayı sağlar. Güvenilirliğiyle ön plana çıkan ip askı yöntemiyle yüz bölgesindeki sarkmalar ve kırışıklıklar giderilebilir. Yaş almanın da etkisiyle yüz bölgesinde meydana gelen estetikten uzak görünümü iyileştirmek, yüzde lifting etkisi yaratarak daha genç bir görünüm elde etmek için ameliyatsız yüz germeye sıklıkla başvurulur.

İp askı prosedürü cerrahi bir işlem gerektirmediğinden yüz germe ameliyatına göre çok daha konforludur. Ayrıca uzun bir iyileşme süresine ihtiyaç duyulmaz. Kaslar üzerinde olumsuz etki yaratması söz konusu olmadığından uygulama sonrası kişi mimiklerini korur. Kaşlardaki düşme de giderildiğinden bakışlar eski ifadesini ve canlılığını geri kazanır.

İp askı uygulamasından sonra çeşitli nedenlerle belirginliğini kaybeden yüz ovali yeniden ortaya çıkarılabileceği gibi elmacık kemiklerinin belirginleşmesi de sağlanabilir. Böylece yüze daha genç bir görünüm kazandırılır.

 

Ameliyatsız Yüz Germe Kimler İçin Uygundur?

Yaşlanma ve diğer nedenlere bağlı olarak yüzünde meydana gelen deformasyonları estetik cerrahi ameliyatı olmadan gidermek ve daha genç bir görünüm elde etmek isteyen kişiler ameliyatsız yüz germe prosedürü adayı olarak kabul edilirler.

Yüz bölgesindeki hyaluronik asit ve kolajen miktarı 30’lu yaşlarla beraber azalmaya başlar. Bunun sonucunda ciltte kırışıklıklar görülür. Eğer bu kırışıklıklar kontrol altına alınmazsa zaman içinde derin kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Genellikle 30 ila 65 yaş arasındaki kişilere ciltteki sarkmaları yukarı doğru kaldırmak ve daha genç bir görünüm sağlamak için ameliyatsız yüz germe uygulanır.

 

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe prosedürü ortalama 45 ila 60 dakika içinde lokal anestezi ya da sedasyon altında yapılabilir. İnsan vücuduyla biyolojik olarak uyumluluğa sahip medikal ipler tedavi sonucu daha genç bir görünüme sahip olması hedeflenen bölgeye yerleştirilir. İplerin genellikle kulak üzerinden deri altına yerleştirilmesi tercih edilir. Böylece izlerin saçlı deriye gizlenmesi mümkün olur ve ameliyatsız yüz germe prosedüründen sonra gözle görülür bir iz kalması engellenir. İstenilen lifting etkisinin ve simetrinin sağlanması için yerleştirilen medikal ipler gerilir ve sabitlenir. Bu işlemin ardından ameliyatsız yüz germe prosedürü tamamlanır.

 

Ameliyatsız Yüz Germe Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyatsız yüz germe ya da ip askı yöntemi sonrası kişinin sosyal hayatında herhangi bir kesinti olmamasına karşın birkaç gün istirahat edilmesi gerekir. Ameliyatsız yüz germe uygulamasından sonraki birkaç gün süreyle hasta yüzüstü yatmaktan, yüze masaj yapmaktan ve cildi ovuşturmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca çene hareketlerinin mümkün olduğunca azaltmaya özen gösterilmelidir. Tüm bunlara ek olarak yüz yıkanırken yalnızca yukarı doğru hareketler yapılması gerektiği ve tam tersi durumda cildin aşağı doğru çekileceği unutulmamalıdır.

Sizi Arayalım Danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.