Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

Kadınların ve erkeklerin yaşadıkları saç dökülmesi ve seyrelmesi gibi problemler için saç ekimi son yıllarda popüler bir çözüm haline gelmiştir. Saç ekimi endüstrisinde ve teknolojide yaşanan gelişmeler sonucu ortaya çıkan yeni saç ekimi tekniklerinden biri DHI saç ekimi tekniğidir. 

Kanal açma ve saç kökü yerleştirme işlemlerinin aynı anda yapıldığı DHI saç ekimi etkili ve doğal sonuçlar alınmasını sağlar. Yöntemin sağladığı en büyük avantajlardan biri kanal açma ve saç kökü yerleştirme işlemlerinin aynı anda yapılmasına bağlı olarak toplanan saç köklerinin saç ekimine kadar çok fazla bekletilmesi gerekliliğini ortadan kaldırmasıdır. Böylece kök kaybı riski minimize edilir. Kanama riskinin daha az olduğu bu yöntemden sonra hastanın iyileşme süreci de daha kısa olmakta ve hasta en kısa sürede günlük rutinine dönebilmektedir.

 

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi en gelişmiş saç ekimi yöntemlerinden biridir ve implanter kalem adı verilen özel cihazlar kullanılarak gerçekleştirilir. Diğer saç ekimi tekniklerinde greft toplama, kanal açma ve greft ekimi olmak üzere üç aşamada gerçekleştirilen saç ekimi süreci DHI yönteminde greft toplama ve greft ekimi olmak üzere iki aşamada tamamlanır. Bunun nedeni yöntemde kullanılan implanter kalem cihazların özellikleridir. DHI saç ekimi kapsamında greftler implanter kalem cihaza yerleştikten sonra deri delinip greft deriye bırakıldığından kanal açma ve greft ekimi işlemleri aynı anda gerçekleştirilebilir.

 

DHI Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

DHI saç ekimi erkek tipi saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilere uygulanabilen bir yöntemdir. Kalıtsal saç dökülmesi ve saç çizgisindeki gerileme ile mücadelede etkili olan DHI saç ekimine uygunluğun belirlenmesi için hastanın saç kökü derinliği ve kalınlığı değerlendirilir. DHI saç ekimi genellikle sınırlı miktarda saç dökülmesi olan ve 3.000 grefte kadar ekime ihtiyaç duyanlar için uygun bir yöntem olarak kabul edilir. Her santimetrekare başına daha sık ekim yapma imkânı sunduğundan DHI saç ekimi ile daha yoğun bir görünüm elde etmek mümkündür. Ayrıca DHI saç ekimi doğal bir saç çizgisi oluşturma noktasında FUE saç ekimine göre daha avantajlıdır.

 

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi uygulamasının ilk aşaması lokal anestezi yapılmasıdır donör bölgeden toplanan saç folikülleri Choi implanter kaleminin içine birer birer ve çok dikkatli bir şekilde yerleştirilir. Asistanlar saç köklerinden her birini Choi implanter kalemin içine yerleştirdikten sonra uzman doktor tarafından ekim işlemi gerçekleştirilir. 

Saç ekimi yapılırken dikkat edilmesi gereken saç köklerinin 40 ila 45 derecelik açılarla ekilmesidir. Saç ekiminin kişinin saçlarının çıkış yönüne göre, doğru açı ve yön belirlenerek yapılması durumunda doğal bir görünüm elde edilmesi mümkündür. 

Doğru açı ve yön belirlendikten sonra Choi iğnesine yerleştirilmiş olan saç kökleri, iğnenin itme özelliğinden yararlanılarak ekilir. DHI saç ekimi sırasında genellikle 2 ila 6 arasında değişen Choi kalemi ile 15 ila 16 kadar Choi ucu kullanılır. DHI saç ekimi sırasında kullanılan Choi implanter kalemlerinin uçları farklı ölçülere sahip olduğundan hasta özelinde kullanılacak olan kalem ucu hastanın saçlarının köküne ve kalınlığına göre seçilmelidir.

 

DHI Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Hastalara, DHI saç ekiminden sonraki birkaç gün dinlenmeleri önerilir. Uygulama sonrası şok dökülmeye bağlı olarak geçici olarak birkaç aylığına saçlar kaybedilebilir. 3-4 ay sonra saçlar kalıcı olarak çıkar. Uygulama sonrası ödeme neden olabilecek tuzlu gıdalar tüketilmemeli, baş yüksekte kalacak şekilde yatılmalı ve terlemeye neden olabilecek aktivitelerden kaçınılmalıdır. 

Sizi Arayalım Danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.