Kozmetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Tedavileri

Ağız ve diş sağlığı genel sağlık açısından son derece önemlidir. Aynı zamanda dişlerin sağlıklı, beyaz, parlak ve düzgün görünümlü olması bireyin dış görünüşünü de sosyal ilişkileri de etkiler. Dişlerin kötü ve sağlıksız görünmesi toplum içinde sohbet ederken ya da bir başka kişiye hitap ederken estetik açıdan hoş olmayan bir görünüm oluşmasına yol açabilir. Güzel bir gülümsemeye sahip olmak ise bireylerin sağlıklı iletişim kurması noktasında önemli bir avantaj haline gelebilir. 

Beyaz, parlak, sağlıklı, iyi görünümlü ve uyumlu dişlere sahip olmak kişisel bakımın en önemli göstergelerinden biridir. Aynı zamanda bireyin öz güvenini olumlu yönde etkileyen faktörler arasında da ilk sırada yer alır. Bakımlı ve estetik açıdan hoş görünüme sahip olan bireyler gülümsediğinde dişlerinin gözler önüne serilmesiyle öz güven artışı yaşarlar. Bunun sonucunda hem iş yaşamlarında hem özel yaşamlarında daha başarılı ve daha mutlu bireyler haline gelirler.

Bazı kişiler doğuştan bazı kişiler doğuştan ya da farklı nedenlere bağlı olarak sonradan çeşitli diş problemleriyle karşı karşıya kalabilirler. Dişlerin dizilişindeki çapraşıklıklar, dişlerdeki renk değişiklikleri ve dişlerin arasında bulunan boşluklar gülümsemeyi olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir. Estetik diş hekimliği prosedürleri kapsamında hem dişlerin görünümünün hem de bireyin gülüşünün iyileştirilmesine yönelik tedaviler yer alır. Problemin niteliğine göre kişinin sağlığını ya da estetik görünümünü olumsuz şekilde etkileyebilen bu durumlar estetik diş tedavileri kapsamında yer alan birçok farklı uygulama arasından kişi özelinde en uygun olanın seçilmesiyle giderilebilir.

Geleneksel diş hekimliği uygulamalarının amacı; ağız ve diş hijyeninin sağlanması, ağız ve diş problemlerinin önlenmesi, teşhis ve tedavi edilmesidir. Estetik diş hekimliği ise dişlerin görünümünün ve bireyin gülüşünün iyileştirilmesine yönelik uygulamaları kapsar. Bu sayede bireylerin hem sağlıklı hem estetik bir gülüşe kavuşması mümkün olur.

Sağladığı tüm bu faydalar nedeniyle estetik diş tedavileri sadece ağız ve diş sağlığı açısından değil aynı zamanda kişinin ruh sağlığı açısından da büyük önem taşır. Estetik diş tedavileri kişi özelinde planlandığından dişlerinin görüntüsü ile ilgili hoşnutsuzluğu bulunan kişiler en uygun tedavilerin uygulanmasıyla istedikleri görünüme kavuşma ayrıcalığını yaşarlar.

Sizi Arayalım Danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.