Popo Kaldırma

Diyet ve egzersiz vücudu şekillendirme noktasında önemli bir rol oynasa da bazen daha büyük ya da daha yuvarlak kalçalar elde etmek için yeterli değildir. Popo implantları uzun yıllardır kullanılmakla birlikte daha hacimli ve şekilli popoya sahip olmak için son yıllarda Brezilya popo kaldırma prosedürünün kullanım sıklığı artmaktadır. 

Vücudun belirli bir bölgesindeki fazla yağların liposuction yöntemi ile alınması ve fazla yağların özel işlemlerden geçirilip saflaştırıldıktan sonra kalçaya enjekte edilmesine dayanan popo kaldırma operasyonunda yağların kalça, alt karın ve uyluk gibi sorunlu bölgelerden alınmasıyla tüm alt vücut görünümü iyileştirilmiş olur. Prosedür kişinin kendi vücudundan alınan yağların kullanılması yoluyla gerçekleştirildiğinden herhangi bir alerjik reaksiyona neden olması gibi bir durum ile karşılaşılmaz.

 

Popo Kaldırma Nedir?

Popoya dolgunluk eklemek ve daha üstün bir posterior uygulamak için vücudun uygun donör bölgelerinden yağ alınması ve alınan yağların popoya enjekte edilmesi amacıyla liposuction ve yağ enjeksiyonu prosedürlerinin uygulanması popo kaldırma ya da BBL olarak adlandırılır. Brezilya popo kaldırma prosedürü, donör bölgedeki fazla yağların toplanması daha sonra bu yağların hacimli ve kıvrımlı bir popo oluşturulma amacıyla hedef bölgeye enjekte edilmesini içerir.

Bazı insanlar genetik olarak düz bir popoya yatkındır. Bu durumda daha hacimli ve yuvarlak kalçalar oluşturulması için tek yöntem estetik prosedürlerdir. Brezilya popo estetiği daha doğal bir görünüme ve şekilli kalçalara kavuşmanın en etkili yöntemlerinden biridir.

 

Popo Kaldırma Kimler İçin Uygundur?

Brezilya popo estetiği prosedürü için en uygun adaylar yaş ya da kilo değişikliği dolayısıyla doğal kıvrımlarını kaybeden, bu görünümün iyileştirilmesini isteyen ve greftleme için vücudunda yeterli yağ birikintisi olan kişilerdir. Brezilya popo kaldırma yapacak kişilerin uygulamaya engel bir sağlık sorununun olmaması gerekir. 

Çeşitli nedenlerle düz ve kalkık olmayan bir popo yapısı olan kişilere BBL estetiği yapılabilir. Bel bölgesindeki yağlanmaya bağlı olarak bel-popo geçişi silinen kişilerde popo kaldırma uygulanarak istenilen görünüm elde edilebilir. Ayrıca obezite cerrahisine ve dramatik kilo kaybından sonra popo bölgesinde düzleşme, hacim kaybı ve düşme meydana gelen kişilerde de daha estetik görünümlü bir popoya kavuşmak için popo kaldırma yapılabilir. 

 

Popo Kaldırma Nasıl Yapılır?

Popo kaldırma birden fazla aşamadan oluşan bir estetik cerrahi prosedürüdür. İlk adım kişinin bel, sırt, karın ya da bacak bölgesinden belirli miktarda yağ alınmasına dayanır. Daha sonra elde edilen yağlar işlemden geçirilerek saflaştırılır. Bu işlem sonucunda alınan yağ dokuları yağ enjeksiyonuna hazırlanmış olur. Popo kaldırma uygulamasının son aşamasında kişi özelinde belirlenen noktalara yağ enjeksiyonu yapılır. Böylece istenilen bölgelere hacim kazandırılır ve daha estetik bir görünüm elde edilir.

 

Popo Kaldırma Sonrası İyileşme Süreci

Popo kaldırma sonrası hedef bölgeye enjekte edilen yağların bir kısmı vücut tarafından emilip eriyebilir. Bu nedenle uygulamadan bir süre sonra hasta kontrole çağrılır. Eğer gerek olduğu tespit edilirse belirlenen bölgelere yeniden yağ enjeksiyonu yapılması gündeme gelebilir.

Uygulama anestezi altında yapıldığından acı ya da ağrı hissedilmez. Popo kaldırmayı izleyen ilk 2 hafta hastanın doğrudan kalçasının üzerine oturmaması ve sırtüstü yatmaması gerekir. Bu süreçte yan yatmakta, ayakta durmakta ya da kalça üzerinde baskı yaratmayacak şekilde uzanmakta sakınca yoktur.

İyileşme sürecine katkıda bulunmak, ödemin iyileşmesini ve cildin toparlanmasını sağlamak için yaklaşık 8 hafta korse kullanılır. İlk 4 hafta günde 24 saat aralıksız, kalan 4 hafta günde 12 saat korse kullanmaya özen gösterilmelidir.

İyileşme tamamlanana kadar ağır aktivitelerden, çömelme ve gerilme gibi hareketlerden, popo üzerine oturmaktan, koşma gibi yağ yakma egzersizlerinden uzak durulmalıdır.

Sizi Arayalım Danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.