TÜRKİYE'DE MEDİKAL TURİZM
Özellikle son yıllarda giderek artan yabancı hasta sayısı Türkiye'yi sağlık turizminde öncü ülkelerden biri haline getirdi. Her yıl binlerce hatta son 2 yılda milyonlarca hasta tedavilerini yapmak ve "aynı zamanda" tatil, gezi ve seyahat gibi amaçlarla Türkiye'yi tercih etmektedir.

Bu yolda büyük başarılar elde edildi ve 2021'de 1 milyonu aşkın yabancı hasta Türk kliniklerini ziyaret etti.


Ülkemiz sağlık turizmi sektörünün liderlerinden biridir. Türkiye, sahip olduğu hizmet sunum sistemi, hizmet kalitesi, tedavileri, hastaneleri, deneyimli tıp doktorları ve sağlık çalışanları sayesinde sağlık hizmetlerinde önemli bir mükemmeliyet merkezidir.


Sağlık Hizmetleri

Yeni inşa edilen şehir hastaneleri, çok sayıda hastanesi ve yüksek kaliteli sağlık hizmetleri sayesinde Türkiye küresel ölçekte öne çıkıyor.


Sağlık Merkezleri

Küreselleşme sürecinin bir parçası olarak, ülkeler arasındaki işbirliğinin artması, günümüzde seyahatlerin kolaylaşması ve demokratikleşmesi, dünyada sağlık turizminin kapsamını genişletmiş, yeni ve önemli destinasyonlar ortaya çıkmıştır. Türkiye, dünya standartlarında pek çok önemli sağlık merkezine gururla ev sahipliği yapmaktadır.


Şehir Hastaneleri ve Tıp Merkezleri

Türk şehir hastaneleri, ülkemizin sağlık sektöründe sunduğu en iyi hizmetleri birleştirmek üzere inşa edilmiştir. Bu mega sağlık kompleksleri, tüm tıbbi alanlarda dünya standartlarında acil servis, birinci basamak ve ihtisas hizmetleri sağlayan merkezi konumlar olarak öne çıkıyor.


Tıp Tarihi ve Geleneksel Tıp

Ülkemizde geçmişten günümüze tıp alanında pek çok yenilik ve başarı hikayesi hayata geçmiştir. Eski zamanlardan beri ülkemizde hem geleneksel hem de modern olmak üzere çok sayıda tedavi seçeneği mevcut olmuştur.


Türk Tıp Doktorları: Dünya Standartlarında Kazanımlar ve Başarı Hikayeleri

Türk tıp doktorları, elde ettikleri birçok başarı ve tıbbi buluşla Türkiye'yi her zaman tüm dünyada gururla temsil etmiştir. Başarılı ameliyatlar yaparak, prestijli ödüller alarak, çığır açan makaleler yayınlayarak ve çok daha fazlasını yaparak Türkiye'nin adını en üst sıralara taşımaya devam ediyorlar.